Chovateľská stanica plemena zlatý retriever rodinného typu
Menu

O nás

Bývame v rodinnom dome s veľkou záhradou v krásnom údolí Žiarskej doliny. Môj manžel pre psíkov vybudoval rybník, aby sa mali počas horúcich dní kde kúpať. Rozsiahle lúkya blízke lesy poskytujú našim psíkom raj na zemi. Keď sme sa nasťahovali do nového domu splnili sme si náš ďalší sen a kúpili si šteniatko zlatého retrievera. Naše rozhodnutie bolo ovplyvnené filmom, kde hlavným hrdinom bol zlatý retríver Bady, ktorý dokázal hrať fotbal a basketbal. Naše deti boli športovo založené, a tak nám čoskoro po dvore pobehovalo štvornohé “zlatíčko”. Šteniatko bez PP sme si kúpili od nemenovaného chovateľa (alebo skôr množiteľa) z Drážoviec pri Piešťanoch. Bola to sučka krásnej zlatej farby a volala sa Bety. Bety bola povahou typický golden retriever – hravá a oddaná. Pred oslavou svojich prvých narodenín nám dostala prvý epileptický záchvat a nasledovali ďalšie a ďalšie. Časový úsek medzi záchvatmi sa skracoval a napriek našej snahe zachrániť naše zlatíčko, sme museli Bety dať utratiť. Lekárom bola stanovená diagnóza “idiopatická epilepsia” –chorobe sme nemohli zabrániť, nakoľko sa geneticky rozširovala, čo ostatne u chovateľov psov bez papierov je bežné, že zdravie neriešia.

A práve z toho dôvodu sme sa začali pozerať okolo seba a začali sme chodiť na výstavy, aby sme videli, kde sa dá kúpiť zdravé šteniatko. Boli sme presvedčení, že na výstavách sa predvádzajú psíky, ktoré sú zdravé, lebo choroby sa nedajú maskovať. Pýtali sme sa chovateľov a nakoniec sme sa rozhodli kúpiť si šteniatko zlatého retrívra v chovateľskej stanici  Dreamteam. Výber kvalitnej chovnej stanice nemusí byť 100 % záruka, že každý psík, ktorý sa narodí bude zdravý, to sa garantovať nedá, ale v každom prípade je správny výber chovateľskej stanice spôsob ako toto riziko minimalizovať. Ešte teraz sa pamätám, že sme museli chovateľov presvedčiť, že práve my sme ta správna rodina, kde by sa ich šteniatko zlatého retrievera malo dobre. Táto skutočnosť mi otvorila nový pohľad na chovateľstvo ako také a som veľmi vďačná Kristíne Rémesovej, že mi umožnila presvedčiť ju, že sme ta správna rodina, ale aj ukázať, že za svojimi sľubmi si stojíme. Ďakujeme jej touto cestou za všetku pomoc pri úspešnom štarte našej výstavnej a chovateľskej kariéry.

Už práve zo spomenutých dôvodov sa snažíme v našej chovateľskej stanici odchovať v prvom rade zdravé šteniatka a poskytovať novým majiteľom našich budúcich šteniatok taký servis, akého sa dostalo nám. Deň čo deň vidíme, že nejde o cestu jednoduchú, rozhodne nás zaväzuje k čestnému jednaniu a k správnym rozhodnutiam a najmä ide o veľkú zodpovednosť k našim štvornohým členom rodiny. 

Touto cestou ďakujem všetkým členom mojej rodiny – manželovi a synom Miškovi a Mirkovi, ktorí ma v mojej záľube podporujú a tolerujú naše psie “úlety”. Manžel často s úsmevom hovorí: “Kúpil som Ti psa, aby si nebola doma sama a Ty si každý víkend so psom preč.” No veru, chovateľstvo si žiada človeka celého – pravidelné výcviky, prechádzky, výstavy, pracovné súťaže a poľovačky. A tak každý víkend trávime so psíkmi práve na spomenutých akciách. Táto záľuba ma osobne veľmi napĺňa, keď sa nám podarí na výstave alebo pracovnej skúške uspieť, je to veľká radosť, najväčší pocit šťastia ma však napĺňa, že v tomto okamihu mám okolo seba veľa priateľov, ktorí ma podržia a radujú sa so mňou. Táto skutočnosť je najväčší dar, ktorý som prostredníctvom mojich štvornohých spoločníkov získala. 

Andrea Kúdelová

O nás
O nás
O nás
O nás